28 września 2018

We wrześniu uczniowie klasy I wzięli udział w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych między innymi na korytarzu szkolnym, w miejscu gdzie została przygotowana wystawa jesienna. Uczniowie sprawdzali "na oko" oraz szacowali ciężar biorąc owoce i warzywa do obu rąk, przeliczali, porównywali wielkości zbiorów. Wybrane przez siebie okazy ważyli na wadze. Zastanawiali się również, gdzie spotykamy wagi, do czego są one wykorzystywane i jakie są ich rodzaje.

Następnego dnia wystawa posłużyła do zapoznania uczniów ze zgromadzonymi warzywami. Zabawa "Znawca warzyw" pozwoliła na poznanie warzyw różnymi zmysłami. Następna zabawa "Czy mnie znasz?" utrwalała nazwy warzyw.

O tym jak ważne jest spożywanie 5-ciu porcji owoców i warzyw w ciągu dnia uczniowie dowiedzieli się na kolejnych zajęciach, podczas przygotowania i degustacji sałatki owocowo - warzywnej.

Podsumowaniem zajęć było uzupełnienie ilustracjami piramidy żywieniowej według pomysłu dzieci.

Jolanta Jaworska

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM