PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W MIODNICY

ORGANIZACJA SZKOŁY:

1945 r. – 1955 r. – szkoła sześcioklasowa z klasami łączonymi

1955 r. – 1966 r. – szkoła siedmioklasowa

1966 r. – 1980 r. – szkoła ośmioklasowa

1980 r. – 1982 r. – szkoła sześcioklasowa

1982 r. – 2000 r. – szkoła ośmioklasowa z oddziałem przedszkolnym

2000 r. – 2017 r. – szkoła sześcioklasowa z oddziałem przedszkolnym

2017 r. – 2019 r. – szkoła ośmioklasowa z oddziałem przedszkolnym

 


 

Rok szkolny 1949/1950

Sadzenie drzew wokół szkoły i boiska szkolnego pod kierownictwem leśniczego - pana Karpińskiego. W tle budynek szkoły.

Obwód szkolny w 1945 r.: Miodnica, Stanów, Dybów, Gorzupia, Bobrówka, Gryżyce, Pożarów

Obwód szkolny obecnie: Miodnica, Gorzupia, Gorzupia Dolna, Dybów, Pożarów, Gryżyce, Stary Żagań

 


Rok szkolny 1955/1956

Zdjęcie grupowe na koniec roku wraz z członkami Komitetu Rodzicielskiego. W drugim rzędzie od dołu po prawej stronie stoją: jako pierwsza - kierowniczka Wilhelmina Trylowska, jako druga - Helena Baranowska.


 

Nadzór pedagogiczny w 1945 r.: Kuratorium Okręgu Szkolnego we Wrocławiu (Inspektorat Szkolny w Żaganiu)

Nadzór pedagogiczny obecnie: Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim (Terenowy Zespół Wizytatorów w Żarach)


 

ROZBUDOWY:

1961/62 – przybudówka piętrowa (cztery pomieszczenia klasowe, pokój nauczycielski, kancelaria)

1999/2000 – dobudówka (sala gimnastyczna z zapleczem sportowym, kuchnia, hol, szatnia, kotłownia)

 

KADRA PEDAGOGICZNA


Kierownicy, dyrektorzy:

Henryka Trzos – pierwsza organizatorka szkoły i nauczycielka w r. 1945

Helena Baranowska – pierwsza kierowniczka szkoły od r. szk. 1946/47

Wilhelmina Trylowska – kierownik szkoły od r. szk. 1954/55

Maria Mandziej – kierownik szkoły od 1963/64, następnie dyrektor szkoły do 1987 r.

Marianna Aksamitowska – dyrektor szkoły w r. szk. 1987/1988 (od 1988/89 kierownik szkoły w Gorzupi)

Romualda Kurowska – dyrektor szkoły od r. szk. 1988/89 do r. szk. 2005/2006

Anna Kuczak – dyrektor szkoły od r. szk. 2006/2007

Nauczyciele:

Maria Stawiarska, Zofia Dugiel, Urszula Darewska, Marian Wołujewicz, Aleksandra Rędziak, Waldemar i Józefa Krasuscy, Monika Głowacka, Kazimierz Pióro, Krystyna i Antoni Wosiowie, Krystyna Drosik, Dorota Pregnar, Krystyna Znamiec, Edward Pękala, Józefa Woźnicka, Władysława Cymbała, Honorata Laskowska, Zofia Werpachowska, Mieczysław Zbiorczyk, Zdzisław Chytroń, Stanisław Kowalczyk, Jadwiga Grzybowska, Tadeusz Błasiak, Dorota Chwałyk, Janina Wielądek, Maria Niesłuchowska, Grażyna Łapiak, państwo Maleczowie, Wanda Świetlik, Józefa Woronowicz, Jolanta Migalska, Krystyna Mackiewicz, Maria Kramer, Beata Nawój, Hanna Jakubska, Maria Antończak, Danuta Popiel, Tadeusz Mariański, Dorota Weltrowska, Andrzej Walkowiak, Jolanta Hrydziuszko (Jaworska), Lucyna Jerzyniec, Witold Patykowski, Marianna Aksamitowska, Magdalena Kalisz, Urszula Olszewska, Elżbieta Śliwak, Alina Frankiewicz, Beata Konarska, Beata Szubelak, Danuta Tworek, Anna Łęcka, Marzena Rewaj, Danuta Mikołajczyk, Stanisław Kwiatkowski, Beata Kuta, Irena Nowak, ks. Jan Kosakowski, Zofia Zawadzka, Grażyna Kwiro, ks. Adam Staszak, ks. Michał Stanikowski, ks. Robert Krzyśków, ks. Ireneusz Łuczak, ks. Krzysztof Kwaśnik, Marianna Kalicińska, Gabriela Trela, Elżbieta Grabowska, Magdalena Osiewicz (Piotrowska), Agata Kupis, Anna Nowik, Elżbieta Staśkiewicz, Iwona Michalska, Katarzyna Witowska (Wrona), Joanna Kowal, Iwona Błochowiak, Piotr Wyrębski, Jacek Stroynowski, Danuta Lipiak, Beata Purwiel, Dorota Dobias, Halina Remiń, Andrzej Michalak, Katarzyna Maciejak, Joanna Mastalerz, Edyta Sygutowska - Rogacka, Gustaw Mandziej, Mariusz Łosyk, Joanna Siemiatowska, Barbara Goliczko - Chabiniak, Elżbieta Żuk, Dorota Zienkowicz, Agnieszka Petzel, Beata Mielnik, Dariusz Klag.

 

Nauczyciele pracujący obecnie (2018/2019): Alina Frankiewicz, Jolanta Jaworska, Beata Konarska, Marianna Kalicińska, Grażyna Kwiro, Dorota Dobias, Iwona Michalska, Agnieszka Jeż- Hamrol, Stanisław Kwiatkowski, Barbara Goliczko - Chabiniak,  Elżbieta Żuk, Dorota Zienkowicz, Agnieszka Petzel, Beata Mielnik, Dariusz Klag.

Rok szkolny 1968/1969

Zajęcia plastyczne.


Rok szkolny 1969/1970

Szkolny Zespół Artystyczny.

Zespół Wokalny.

Rok szkolny 1974/1975

3-etapowy wyścig kolarski "Szukamy reprezentantów Polski" - indywidualne zwyciężył B. Krasowski (pierwszy z lewej) oraz drużynowo szkoła w Miodnicy.


Kółko artystyczne pod kierunkiem Krystyny Znamiec wystawiło sztukę pt. "Trzewiczek szczęścia". Sztukę wystawiono w szkole oraz w pobliskim Stanowie. Za pieniądze zarobione z biletów wstępu zakupiono stroje.

Rok szkolny 1971/1972

Klasa z wychowawczynią - Marią Mandziej.


Rok szkolny 1977/1978

Ostatnie wspólne zdjęcie pod budynkiem szkoły - klasa z wychowawczynią Grażyną Łapiak i rodzicem Emilią Hrydziuszko.


OSIĄGNIĘCIA


1955/56 – eliminacje powiatowe z języka polskiego

1967/68 – I miejsce w powiecie w konkursie LOP, II miejsce w powiecie na najlepiej pracujące koło LOP

1974/75 – wyścig kolarski „Szukamy reprezentantów Polski”, zwycięstwo indywidualne i drużynowe

1977/78 – Konkurs PCK, I miejsce, olimpiada wojewódzka z biologii

1982/83 – Puchar Gminnego Dyrektora Szkół

1984/85 – sukces przedszkolaków podczas przeglądu tanecznego w Żagańskim Pałacu Kultury (taniec kung – fu)

1986/87 – wyróżnienie w Harcerskiej Wiośnie Kulturalnej; III miejsce w województwie w zawodach „Sprawni jak żołnierze”

1987/88 – olimpiada wojewódzka z języka rosyjskiego; wyróżnienie w wojewódzkim konkursie recytatorskim

1989/90 – wojewódzki konkurs recytatorski

1990/91 – zawody wojewódzkie w piłkę ręczną dziewcząt; zawody wojewódzkie LA; I miejsce w rejonie w biegach przełajowych

1996/97 – wojewódzki przegląd grup kolędniczych

1999/2000 – wojewódzka olimpiada z języka polskiego

2000/2001 - wyróżnienie w Powiatowym Przeglądzie Teatralnym w ŻPK; wyróżnienie w rejonowym konkursie „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO”

2001/2002 – wyróżnienia w Powiatowych Spotkaniach Teatralnych i Powiatowych Spotkaniach Grup Kolędniczych

2002/2003 – wojewódzki konkurs przedmiotowy z przyrody; wojewódzki konkurs recytatorski; wyróżnienie w wojewódzkim przeglądzie teatralnym

2003/2004 – wojewódzki konkurs recytatorski

2004/2005 – powiatowy konkurs recytatorski, wojewódzkie zawody w unihokeja chłopców; powiatowe zawody w piłkę siatkową dziewcząt; powiatowe zawody w piłkę nożną „Piątki piłkarskie” chłopców

2006/2007 – półfinały wojewódzkie w unihokeja chłopców; wyróżnienie podczas Lubuskiej Gali Tanecznej – etap powiatowy; Otwarty Konkurs Szkolnych Zespołów Tanecznych „Taneczny Olimp” GRAND PRIX; I miejsce w spotkaniach teatralnych o tematyce profilaktycznej; powiatowy konkurs recytatorski

2007/2008 – wojewódzki konkurs humanistyczny; wojewódzki konkurs wiedzy o CK i PCK; wojewódzka olimpiada udzielania pierwszej pomocy; wyróżnienie w powiatowym konkursie recytatorskim; wyróżnienie podczas Lubuskiej Gali Tanecznej – etap powiatowy oraz podczas Otwartego Konkursu Szkolnych Zespołów Tanecznych; półfinały wojewódzkie w piłkę nożną dziewcząt

2008/2009 – powiatowe zawody w unihokeja dziewcząt; IV miejsce w wojewódzkim konkursie „Bezpieczna zerówka”; wyróżnienie w powiatowym konkursie recytatorskim; Złote Pióro (I miejsce) w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w kategorii klas V; wojewódzki konkurs wiedzy o CK i PCK; powiatowy turniej tańca „Taneczny Show” GRAND PRIX

2009/2010 – wyróżnienie na szczeblu powiatowym w konkursie plastycznym „Wiosenne przebudzenie mojego miasta”; wyróżnienie w powiatowym konkursie recytatorskim; wojewódzka olimpiada udzielania pierwszej pomocy; finał wojewódzki unihokeja dziewcząt

2010/2011 – półfinały wojewódzkie w unihokeja dziewcząt; półfinały wojewódzkie w piłce nożnej dziewcząt; dwa wyróżnienia w powiatowym konkursie recytatorskim

2011/2012 – finał wojewódzki w unihokeja dziewcząt; półfinały wojewódzkie „Piątki piłkarskie” dziewcząt;dwa wyróżnienia w powiatowym konkursie recytatorskim; wojewódzki konkurs wiedzy o CK i PCK; wojewódzka olimpiada udzielania pierwszej pomocy

2012/2013 – laureat wojewódzkiego konkursu z historii i społeczeństwa; finalista wojewódzkiego konkursu z przyrody; finalista wojewódzkiego konkursu z historii i społeczeństwa; wyróżnienie w powiatowym konkursie recytatorskim; wojewódzki konkurs wiedzy o CK, PCK i MPH; wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi – powiedz stop upadkom”

2013/2014 - I miejsce w wojewódzkim „Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie”; dwa wyróżnienia w powiatowym konkursie plastycznym „Segregujesz – zyskujesz”; wyróżnienie w powiatowym konkursie recytatorskim

2014/2015 – finał wojewódzkiego turnieju „W Europie jeździmy bezpiecznie”; wojewódzki konkurs wiedzy o CK, PCK i MPH; wojewódzki „Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie”

2015/2016 – finał wojewódzkiego turnieju „W Europie jeździmy bezpiecznie”; wojewódzki konkurs wiedzy o CK, PCK i MPH; Lubuska Olimpiada Młodzieży - II miejsce w  finale w unihokeju dziewcząt.

HISTORIA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MIODNICY


 


 

Copyright © 2015 - 2020 PSP MIODNICA