07 grudnia 2018

7 grudnia 2018 r. przedszkolaki oraz uczniowie klasy I ,II i IV pojechali na wycieczkę do Zielonej Góry. W programie była wizyta w Krainie Słodkości oraz w Teatrze Lubuskim. Podczas pobytu w Krainie Słodkości dzieci poznały technikę ręcznego wyrabiania cukierków i mogły zabrać do domu własnoręcznie wykonanego lizaka. Natomiast w Teatrze Lubuskim uczestniczyły w lekcji prowadzonej przez aktorkę z tego teatru, która oprowadziła dzieci po kulisach teatralnych, w garderobie pokazała różne sposoby charakteryzacji a następnie zaprezentowała kilka ciekawych lalek teatralnych. Dodatkową atrakcją wycieczki było spotkanie na deptaku miejskim orkiestry górniczej i pochodu górników w strojach galowych, którzy przybyli do miasta  z okazji swojego święta - Barbórki. Chociaż pogoda nie dopisała, było trochę zimno i padał deszcz to i tak wycieczka była udana a dzieci wróciły do domów w wesołych nastrojach.

Dorota Dobias

Z WIZYTĄ W KRAINIE SŁODKOŚCI I TEATRZE LUBUSKIM