Copyright © 2015 - 2021 PSP MIODNICA

XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Dnia 01.10.2021r. uczniowie klas III – VIII wzięli udział w XI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, którego Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego. W naszej szkole organizacją akcji w klasie III zajmowała się Pani Beata Konarska, natomiast w klasach IV – VIII – Pani Iwona Michalska. Najpierw cały tydzień wszyscy się do tego dnia przygotowywali  przypominając sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: gier multimedialnych, zagadek, układania wierszyków, gier planszowych, itp. Klasa III z tej okazji przygotowała wierszyki o tabliczce mnożenia, na podstawie książki „Tabliczka mnożenia w wierszykach” Tomasza Elbanowskiego, a klasa V wymyślała swoje własne. W czwartek wybieraliśmy wśród uczniów Egzaminatorów w każdej klasie,  którzy 1 października sprawdzali  „tabliczkową wiedzę” podczas egzaminów. W tym roku, ze względów epidemicznych akcja była prowadzona w poszczególnych klasach. Zorganizowany został też Patrol Egzaminacyjny przez uczniów klasy IV, którzy sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród mieszkańców Miodnicy. Wszyscy, którzy zdali pomyślnie egzamin otrzymywali tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

Gratulujemy!

01 października 2021