WYSTAWA BUDOWLI Z KLOCKÓW LEGO

Z wielkim entuzjazmem uczniowie klas I – VII wzięli udział w wycieczce do Wrocławia na Wystawę Budowli z Klocków LEGO. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: Human Body - nietypową lekcję biologii, budowle przedstawiające architekturę zabytkową oraz współczesną, wydarzenia historyczne, eksponaty interaktywne – roboty, Interaktywną Mapę Europy, pierwszy krok człowieka na Księżycu, zburzenie Muru Berlińskiego, sceny znane z filmów i bajek. Dzieci mogły obejrzeć, m. in.  Roberta Lewandowskiego  czy Rafała Sonika w skali 1:1, model Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Boeinga 747 – samolotu do międzynarodowych podróży prezydenta USA, który  był wykonany w skali 1:7 - miał prawie 11 metrów długości, rekonstrukcję postaci najwyższego, mierzącego 272 cm, człowieka w historii - Roberta Wadlow'a, kolekcję Star Wars. Oprócz budowli do podziwiania przygotowano też  Strefę Zabawy klockami czyli FUN PARK. Na specjalnie wydzielonej powierzchni Fun Parku znajdowała się strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków,  uczniowie mogli „rysować” i „pisać” klockami, a stworzone przez dzieci samochody z klocków zjeżdżać z pochylni lub skakać na dedykowanych skoczniach. Była też strefa gier LEGO na Play Station 4.

25 stycznia 2018