09 marca 2023

 

„Chodzi mi o to, aby język giętki
Powiedział wszystko, co pomyśli głowa:
A czasem był jak piorun jasny, prędki,
A czasem smutny jako pieśń stepowa (...)”
J. Słowacki
 
Godziny powtórek recytatorskich i podlegających ocenie deklamacji zwieńczone zostały w dniu dzisiejszym dyplomami za udział w szkolnym etapie Konkursu Recytatorskiego dla pokaźnego grona naszych uczniów (blisko 70% dzieci i młodzieży szkolnej!), jak też wyróżnieniami połączonymi z nagrodami, które oznaczają awans do kolejnego, tym razem gminnego etapu, który to odbędzie się już w najbliższy poniedziałek o godzinie 9:00 w budynku Gminy Żagań ( więcej na: https://www.pspmiodnica.edu.pl/konkurs-recytatorski )!
 
Relacja zdjęciowa z tego wydarzenia - odwołującego się sensu stricto do zagadnień bliskich naszym sercom, tj.: języka polskiego i patriotyzmu - zawiera tak obrazy z wczorajszego dnia prezentacji, jak też z dzisiejszego dnia ogłoszenia zwycięzców, i wręczenia nagród rzeczowych. Z grupy najmłodszych uczestników nominowano trzy osoby: Ninę Kipę, Amelię Lipińską oraz Adriana Perczyńskiego. W kolejnej kategorii są to: Aleksandra Ochrymczuk, Jakub Furtak i Maciej Ochrymczuk, zaś w najwyższej kategorii: Lena Sowińska, Julia Janicka, a także Karolina Oleksy. Wielkie brawa!
 
Serdecznie dziękujemy zarazem organizatorowi konkursu, tj. Panu dyrektorowi Publiczna Szkoła Podstawowa w Miodnicy Krzysztof Bugajny (zarazem sponsorowi nagród w niniejszym etapie konkursu). Ponadto dziękujemy Paniom zasiadającym w jury konkursowym oraz przygotowującym młodych miłośników języka ojczystego (w sposób szczególny Paniom polonistkom: Dorocie Dobias i Renacie Dziurdzi-Pernal, a także Paniom: Jolancie Jaworskiej, Mariannie Kalicińskiej oraz Joannie Pławskiej), a nade wszystko najmłodszym uczestnikom szkolnego etapu konkursu i rzecz jasna samym jego zwycięzcom jednocześnie życząc dalszych sukcesów w kolejnych etapach!

 

 

 

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Miodnicy

68 - 111 Miodnica 54

tel. 68 377 14 29

email: pspmiodnica@gmail.com

administrator: khamrol85@gmail.com

 

Copyright © 2015 - 2024 MIODNICA