13 marca 2023
Kontynuując niezwykłą patriotyczno-lingwistyczną przygodę recytatorską pragniemy poinformować, iż w dniu dzisiejszym odbył się w Gmina Wiejska Żagań kolejny etap konkursu - o którym to w ostatnim czasie pisaliśmy - a mianowicie: Gminny Konkurs Recytatorski.

W organizowanym - tradycyjnie już w ścisłej współpracy między Publiczna Szkoła Podstawowa w Miodnicy, a Leszek Ochrymczuk - Wójt Gminy Żagań - konkursie udało wyłonić się dziś nominatów do etapu powiatowego, a mianowicie w grupie I (klasy I-III) są to: Nina Kipa (PSP Miodnica), Natalia Cacek (PSP Tomaszowo), Cyprian Cybulski (PSP Tomaszowo); w grupie II (klasy IV-VI): Alicja Grażewicz (Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Mała Szkoła"), Eryk Stefański (PSP Tomaszowo), Maciej Ochrymczuk (PSP Miodnica) oraz w grupie III (klasy VII-VIII): Aleksandra Krakowska (PSP Tomaszowo), Julia Janicka (PSP Miodnica) i Lena Sowińska (PSP Miodnica). Doprawdy gromkie brawa i gratulacje należą się wyłonionym laureatom-nominatom do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego!

Zarazem przypominamy, że przegląd dla powiatu żagańskiego, a więc eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego #ProArte2023 odbędą się już w dniu 21 marca 2023 r. o godzinie 10:00 w Żagański Pałac Kultury na ulicy Jana Pawła II 7 w Sali Kryształowej

Dziękujemy wszystkim podmiotom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie niniejszych eliminacji, a zatem Gmina Wiejska Żagań, Panu dyrektorowi naszej placówki Krzysztof Bugajny, a także Paniom z jury konkursowego: Halinie Pilarczyk (nauczycielce historii i byłej, wieloletniej dyrektor Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Żaganiu im. Doroty księżnej żagańskiej), jak też Teresie Zima (mecenas sztuki i emerytowanej, zasłużonej dyrektor Szprotawski Dom Kultury) oraz samym nauczycielom Publiczna Szkoła Podstawowa w Miodnicy, Publiczna Szkoła Podstawowa w Tomaszowie i NSP "Mała szkoła" w Bukowinie Bobrzańskiej przygotowującym swych podopiecznych do występów, jak również rzecz jasna młodym uczestnikom i zwycięzcom Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Życzymy niniejszym nominatom-zwycięzcom powodzenia w kolejnych etapach #ProArte Lubuski Konkurs Recytatorski ( Regionalne Centrum Animacji Kultury) zarazem ciesząc się z tak licznej frekwencji, jak też wysokiego poziomu, jaki reprezentowali dziś wszyscy uczestnicy Gminnego Konkursu Recytatorskiego!
WYNIKI GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEO