25 listopada 2022
W dniu wczorajszym, w godzinach wieczornych dobiegła końca trzydniowa, szkolna wycieczka do pięknej stolicy naszego kraju, jaką jest - od ponad czterech wieków - Warszawa. W wyjeździe brali udział uczniowie PSP w Miodnicy spośród następujących klas: IV, V, VI i VIII (łącznie ponad trzydzieści osób wraz z trójką opiekunów - nauczycieli szkolnych).

Trzydniowy program wycieczki obejmował m.in. wizytę w: Cmentarz Wojskowy Powazki, Stare Miasto, Centrum Nauki Kopernik, Łazienki Królewskie, czy Muzeum Powstania Warszawskiego. Rzecz jasna tak we wspomnianych miejscach, jak też w wielu innych nie zabrakło różnorakich atrakcji maksymalizujących doznawanie wrażeń, o czym świadczy poniższa, obszerna relacja zdjęciowa. Ponadto przejazdy połączone były tak z posiłkami, zakwaterowaniem, jak i noclegiem całej grupy w centrum miasta.

Wycieczka mogła odbyć się z uwagi na wniosek dyrektora naszej szkoły Pana Krzysztof Bugajny dzięki Przedsięwzięciu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą: "Poznaj Polskę" ( https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznaj-polske), będącego częścią Polski Ład, a zarazem - w przeważającej mierze - fundatorem wycieczki. Za jej organizację zaś odpowiedzialnym było Odkrywca Biuro Podróży.

Ostatecznie wycieczka okazała się być udanym i niezwykłym przeżyciem tak dla uczniów PSP w Miodnicy, jak też dla samych opiekunów . Niniejszym dziękujemy za całokształt organizacyjno-realizacyjny wszystkim ww. podmiotom, jak też "całodobowo" zaangażowanym opiekunom, tj.: Panu Mariuszowi Łosykowi, Pani Dorocie Dobias oraz Pani Joannie Pławskiej, a ponadto również samym uczniom, którzy swoją obecnością we wspomnianych wyżej miejscach uświetnili całość tego wydarzenia, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy!

WYCIECZKA SZKOLNA