WYCIECZKA: GNIEZNO - BISKUPIN - WENECJA

24 maja br. uczniowie naszej szkoły z klas II – VIII wybrali się wraz ze swoimi wychowawcami na wycieczkę do Gniezna, Biskupina i Wenecji. W Gnieźnie dzieci zwiedziły Katedrę Gnieźnieńską oraz obejrzały eksponaty w muzeum przy katedrze. Ponadto obejrzały ciekawą prezentację multimedialną na temat Drzwi Gnieźnieńskich.  Potem wszyscy udali się do Biskupina do Muzeum Archeologicznego. Uczniowie Uczestniczyli tam w lekcjach tematycznych. Chłopcy starali się skonstruować makietę dawnej osady bez użycia gwoździ, a dziewczynki wykonały samodzielnie ozdoby z modeliny. Na koniec pobytu w osadzie biskupińskiej wszyscy udali się na przejażdżkę kolejką wąskotorową na trasie Biskupin – Wenecja. Z okien kolejkowych wagoników dzieci podziwiały piękne widoki i krajobraz. Wszyscy wrócili do domu szczęśliwi i zadowoleni.

Dorota Dobias

24 maja 2019