WYCIECZKA DO ŻAGANIA

Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas II - III wzięli udział w wycieczce do Żagania. Rozpoczęła się ona wizytą w gabinecie stomatologicznym, w którym doktor Żabski opowiadał o pracy stomatologa, pokazał sprzęt oraz chętnym dzieciom sprawdził zęby. Uczniowie zadawali wiele ciekawych pytań. Następnie nasza grupa przeszła do Powiatowej Straży Pożarnej, gdzie panowie Damian Erdman i Łukasz Zięba zaprosili uczniów do zwiedzania pomieszczeń przeznaczonych dla strażaków. Pan Erdman opowiadał funkcjach poszczególnych sal. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się sprzęt pożarniczy, używany w akcji gaszenia pożaru, powodziach i wypadkach samochodowych. Uczniowie mieli też możliwość przebywania na boisku sportowym. Oglądały tor przeznaczony do ćwiczeń sprawnościowych.

opracowały:

Jolanta Jaworska