WIGILIA W KLASIE II

Dnia 16 grudnia w klasie II została zorganizowana klasowa wigilia przygotowana przez wychowawczynię i rodziców. W piknie przystrojonej klasie, na tle wybudowanej przez dzieci z klocków szopki betlejemskiej i żłóbka, uczniowie przebrani za anioły i króla recytowali wiersze i śpiewali kolędy. Przy nakrytym białym obrusem stole, na którym znalazł się opłatek, ciasto oraz słodkie lizaki, soczki, zasiedli goście – rodzice. Po zaprezentowaniu się uczniów wychowawczyni złożyła życzenia i podzielono się opłatkiem. Wspólne spotkanie dało możliwość opowiedzenia o bożonarodzeniowych tradycjach w naszych rodzinach. Życzenia, opłatek, wspólne śpiewanie kolęd i rozmowy, to wszystko miało wpływ na radosną atmosferę, pewien rodzaj wyciszenia, oczekiwania.

Jolanta Jaworska

16 grudnia 2019