31 maja 2023
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Żaganiu zorganizowała na początku tego tygodnia ważne z punktu widzenia rozwoju umiejętności społecznych warsztaty, w których uczestniczyły tak klasy I-IV, jak klasa VIII Publiczna Szkoła Podstawowa w Miodnicy.

Uczniowie mieli możność popracować w obszarze samooceny i samoakceptacji względem poczucia własnej wartości. Przy okazji wyszła na jaw specyficzna prawda psychologiczna, tzn., iż przyjmowanie komplementów od innych bywa nierzadko równie ciężkie, co ich wypowiadanie.

Spokojna, przyjmująca atmosfera umożliwiała wzajemne zbliżenie w relacjach uczniowskich, jak też zrozumienie wzajemnego postrzegania. Na szczęście uśmiech oraz ważkie przemyślenia towarzyszyły najmłodszym tak w tracie zajęć przeprowadzanych przez Panie: Małgorzatę Filipowicz i Martę Wróblewską, jak i tuż po ich zakończeniu. Z ramienia szkoły niebagatelną rolę odegrała Pani wychowawczyni i psycholog Joanna Makać, czuwając nad przebiegiem i współorganizacją niniejszych warsztatów.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i realizację tegoż wydarzenia życząc sobie dalszej, owocnej współpracy i dobra powierzonych placówce i specjalistom dzieci w tym zakresie!
WARSZTATY SPOŁECZNE