WARSZTATY EDUKACYJNE

Dnia 28.11.2019 uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I – III naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Kalska, która zorganizowana była w ramach mikołajowego prezentu od rodziców. Nasze dzieci uczestniczyły w dwóch warsztatach edukacyjnych zorganizowanych na terenie Lubuskiego Ośrodka Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych. Pierwszy warsztat dotyczył pieczenia i dekorowania pierników. Panie prowadzące spotkanie przygotowały dla naszych dzieci ciasto, z którego każdy mógł wycinać wybrane przez siebie kształty kojarzące się ze świętami. Zanim pierniki trafiły do pieca zostały podpisane. W czasie oczekiwania na wypieki dzieciom towarzyszyły piosenki świąteczne. Dużo radości sprawiło uczniom dekorowanie swoich pierników. Podczas drugiego warsztatu uczniowie z pomocą osoby prowadzącej i nauczycieli wykonali różne doświadczenia z użyciem sody oczyszczonej, olejów, octu i barwników. Ten rodzaj zajęć dał  dzieciom dużo satysfakcji i zadowolenia. Był pełen niespodziane, zaskakiwał uczestników warsztatu. Zadowoleni, pełni zachwytu uczniowie wrócili bezpiecznie z wycieczki.

Beata Konarska.

28 listopada 2019