14 października 2022
W dniu dzisiejszym uczniowie PSP w Miodnicy z klas I-III oraz IV-VIII uczestniczyli w spektaklach teatralnych wystawionych przez Teatr Artenes z Wrocławia. Przedstawienia miały miejsce w Żagański Pałac Kultury, zaś dzieci udały się tam nowym autobusem (więcej informacji o tym nowo oddanym, szkolnym środku lokomocji na: Gmina Wiejska Żagań)!
 
Grupa młodsza miała możliwość zobaczyć uwspółcześnioną interpretację "Pinokio" Carla Collodiego, zaś grupa starsza obejrzała "Kochając Różę", który to spektakl inspirację czerpie z "Małego Księcia" Antoine'a de Saint-Exupery'ego.
 
Przedstawienia stawiały nie tylko na grę aktorską i widowiskowość scen, ale również na przekaz wartości tj. prawdomówność, szczęście rodzinne, wrażliwość, czy odwaga. Z jednej strony była to więc powtórka treści znanych lektur, a z drugiej swoista lekcja wychowania.
 
Spektakle tak, jak i sama podróż wzbudziły wiele entuzjazmu i pozytywnych emocji, dzięki czemu pozostaną w pamięci na długo; zważywszy iż dzieci już teraz mówią o tym, by móc w przyszłości zobaczyć inne, podobne przedstawienia teatralne. Wszystkim zaangażowanym zaś w sprawne i bezpieczne przeprowadzenie dzisiejszego wydarzenia serdecznie dziękujemy!

 

 

TEATR

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Miodnicy

68 - 111 Miodnica 54

tel. 68 377 14 29

email: pspmiodnica@gmail.com

administrator: khamrol85@gmail.com

 

Copyright © 2015 - 2024 MIODNICA