29 października 2019

Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. 25 października uczniowie klasy VII i VIII spotkali się w szkole z poprzednią długoletnią dyrektorką szkoły Panią Marią Mandziej, reprezentantką pokolenia Dzieci Wojny, która podzieliła się z młodzieżą swoimi wspomnieniami z czasów II wojny światowej. Starsi uczniowie byli bardzo zaciekawieni wspomnieniami Pani Mandziej i chętnie zadawali pytania naszemu gościowi. Ponadto dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami w dniach od 24 do 29 listopada odwiedzili cmentarz w Miodnicy, porządkując opuszczone mogiły oraz zapalając znicze na grobach swoich najbliższych, znajomych, a także pracowników szkoły. Zmarłych nauczycieli, pracowników szkoły i ważne postacie związane z historią szkoły upamiętniliśmy na wystawie okolicznościowej „Szkoła pamięta”, która pojawiła się na korytarzu szkolnym. Podejmując te wszystkie działania uczciliśmy pamięć i oddaliśmy szacunek ważnym osobom z naszego najbliższego otoczenia.

Anna Kuczak

SZKOŁA PAMIĘTA