13 listopada 2023
W przededniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości (11 listopada) w Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Miodnicy odbył się uroczysty apel poświęcony temu wydarzeniu.
 
Będzie to już 105 rocznica odzyskania niepodległości państwowej przez Polaków, którzy mimo 123 lat zaborów zdołali - pielęgnując Ją w swych sercach, na polach bitew i w ojczystej mowie - przywrócić suwerenną Polskę na mapę Europy!
O 11:11 wspólnie wzięliśmy udział w akcji #Niepodległadohymnu!
 
( https://niepodlegla.gov.pl ) śpiewając gromko cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Na apelu nie mogło zabraknąć naszego nowego, pięknie prezentującego się sztandaru szkoły. Ponadto śpiewaliśmy razem propolskie pieśni patriotyczne wsłuchując się w recytowane treści historyczne, o jakże trudnych wydarzeniach wstrząsających tak długo naszym biało-czerwonym krajem.
 
Głos zabrali także Pan Dyrektor Krzysztof Bugajny oraz Pan Leszek Ochrymczuk - Wójt Gminy Żagań przypominając nam głębsze znaczenie - choć martyrologicznych to narodowowyzwoleńczych - ponadczasowych wątków towarzyszących odzyskiwaniu naszej niepodległości. Nasz Patron św. Jan Paweł II po raz ostatni odwiedzając Polskę powiedział niegdyś: "Ojczyzno moja kochana, Polsko, […] Bóg Cię wywyższa i wyszczególnia, ale umiej być wdzięczna!". Umiejmy okazać zatem wdzięczność za swój kraj Rzeczpospolitą Polską, za Jej niepodległość, za narodowy pokój i samostanowienie Polaków o sobie, które jakże trudno było przywrócić, a jak niełatwo przecież przychodzi utrzymać.
 
Wszystkim nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia serdecznie dziękujemy, a w sposób szczególny dziękujemy uczniom naszej placówki, którzy z takim zaangażowaniem uczestniczyli dziś w swoich, szkolnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości!
 
@obserwujący
 
 
 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Miodnicy

68 - 111 Miodnica 54

tel. 68 377 14 29

email: pspmiodnica@gmail.com

administrator: khamrol85@gmail.com

 

Copyright © 2015 - 2024 MIODNICA