21 kwietnia 2023
#SprzątamyDlaPolski jest ogólnopolską akcją pod honorowym patronatem Pana Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, której celem jest dbałość o naturalne środowisko naszej najbliższej okolicy, a zarazem praktyczne kształtowanie postaw odpowiedzialności za wspólne dobro, jakim jest planeta Ziemia i jej krajobraz. Dzięki świadomości ekologicznej dyrektora Publiczna Szkoła Podstawowa w Miodnicy Pana Krzysztof Bugajny wyruszyliśmy - od przedszkolaków po nauczycieli - aby uprzątnąć pobliskie tereny szkoły, tj. droga dojścia, boisko, plac zabaw, tereny wokół biblioteki czy sklepu. W ciągu zaledwie jednostki lekcyjnej zdołaliśmy zgromadzić i posegregować pokaźne worki śmieci, a tym samym oczyścić i upiększyć naszą lokalną, zieloną przestrzeń. Niniejszym Sprzątamy Dla Polski odbyło się planowo, 21 kwietnia odnotowując spory sukces! Wszystkim zaangażowanym osobom, a zwłaszcza dzielnym, młodym sprzątającym serdecznie dziękujemy w imieniu Błękitnej Planety, naszego wspólnego domu.
SPRZĄTAMY DLA POLSKI