28 marca 2023
W dniu dzisiejszym, w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Miodnicy - gdzie znajduje się nasza szkoła - odbyły się Wielkopostne Rekolekcje, na których przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele Publiczna Szkoła Podstawowa w Miodnicy mieli możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania, by następnie uczestniczyć we wspólnej Drodze Krzyżowej, a ostatecznie przyjąć Komunię Świętą.

Choć na dworze zima wciąż daje o sobie znać, to ciepła atmosfera w kościele, śpiew i dobre słowo duszpasterzy sprawiło, iż nawet nie spostrzegliśmy się, iż krótka chwila modlitwy, zadumy i refleksji nad egzystencją właśnie dobiegła końca i czas wrócić do szkoły!

Niniejszym dziękujemy wszystkim dzieciom zaangażowanym dziś w kościele (przede wszystkim: Allanowi Myszce, Martynie Jeżak, Julii Janickiej i Oliwii Ślebiodzie), wszystkim użyczającym swych głosów dla uświetnienia tych chwil, a nade wszystko Księdzu proboszczowi oraz Księdzu rekolekcjoniście za poświęcony nam czas.

Tak więc choć do liturgicznego zwycięstwa Zmartwychwstałego jeszcze blisko dwa tygodnie, to już dziś życzmy sobie, by w naszym życiu przyświecało nam Jego światło!

REKOLEKCJE