23 czerwca 2023
W dniu dzisiejszym mury Publiczna Szkoła Podstawowa w Miodnicy oficjalnie pożegnała klasa VIII, tj. podopieczni wychowawczyni Pani Doroty Dobias. Uroczystość rozpoczęliśmy uczestnictwem w sakramencie Pokuty i Pojednania oraz we Mszy Świętej, podczas której Ksiądz proboszcz Jarosław Paprocki skierował do nas dobre słowo w kontekście bezpiecznego i mądrego przeżycia nadciągających wakacji.

Po powrocie do szkoły odbył się uroczysty apel, w trakcie którego nasi ósmoklasiści pięknie zatańczyli poloneza, odśpiewaliśmy hymn Polski; a także odbyło się ślubowanie absolwentów, zaś później miał miejsce krótki program artystyczny. Ponadto uczniom zostały wręczone nagrody, dyplomy i wyróżnienia za całokształt edukacyjnych zmagań. Głos zabrał także nasz gość honorowy Leszek Ochrymczuk - Wójt Gminy Żagań (także niegdysiejszy absolwent PSP w Miodnicy), jak też Pan dyrektor Krzysztof Bugajny oraz reprezentująca rodziców Pani Agata Michalska. Nie zabrakło również rzecz jasna słów podsumowania Pani Doroty Dobias, jako wychowawczyni klasy VIII. Miłą niespodzianką - czego dowodzi poniższa relacja zdjęciowa - było pożegnanie ósmoklasistów przez najmłodszych uczniów naszej placówki. Łzom wzruszenia nie było końca...

Ósmoklasistom życzymy z jednej strony udanych, bezpiecznych wakacji, zaś z drugiej mądrych decyzji życiowych, sukcesów w nowych placówkach edukacyjnych i spełnienia marzeń! Do widzenia!
POŻEGNANIE VIII KLASY