20 września 2019

20 września 2019 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznej ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Sprzątanie świata".  Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Najmłodsze  dzieci (z klas 0-III) posprzątały najbliższe otoczenie i teren wokół szkoły. Trochę starsi (kl.V i VI ) wyszli poza teren szkoły i posprzątali okolicę biblioteki wiejskiej i boiska. Najstarsi uczniowie z kl.VII i VIII wraz z opiekunami i panem leśniczym z Nadleśnictwa Krzystkowice udali  się w kierunku Stanowa na sprzątanie pobliskiego lasu. Wszyscy uczniowie, mali i duzi, pamiętali o segregacji śmieci. Akcja przebiegła sprawnie, w miłej atmosferze i przy pięknej słonecznej pogodzie.

Dorota Dobias

"NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"