10 września 2021

W drugim tygodniu września uczniowie klas IV - VIII, pod kierunkiem Pani Anny Kuczak i Pani Doroty Dobias, przygotowali czytanie i krótkie inscenizacje dramatu Gabrieli Zapolskiej, który został wybrany jako lektura do Narodowego Czytania w 2021 r. W krótkich scenkach pojawiły się postacie: pani Dulskiej, milczącego pana Dulskiego, Zbyszka, Hesi, Meli, służącej Hanki i Lokatorki. Choć język i tematyka utworu mogły wydawać się dość trudne dla uczniów szkoły podstawowej – szczególnie tych młodszych – to jednak świetnie poradzili oni sobie z czytaniem i odgrywaniem scenek. Na pewno pomogły w tym specjalnie na tę okazję przygotowane kostiumy, rekwizyty i dekoracje wraz z wystawką poświęconą twórczości Gabrieli Zapolskiej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i krótkich nagrań z akcji Narodowego Czytania 2021 r.

Anna Kuczak

NARODOWE CZYTANIE 2021 W KLASACH IV - VIII