30 listopada 2017

Z okazji zbliżających się mikołajek Rada Rodziców przygotowała dla dzieci niecodzienny prezent – wycieczkę w atmosferze zbilżających się Świąt Bożego Narodzenia. Całą szkołą, pod opieką wychowawców, wybraliśmy się do „Wokini” w Ostaszowie. Pilotem naszej wycieczki był Pan Damian Erdman. Na miejscu powitał nas pomocnik Świętego Mikołaja, który poprowadził wszystkich w podróż przez polskie zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Zgłębiliśmy tajniki kulinarne potraw wigilijnych, wspólnie przygotowaliśmy stół do wieczerzy, a potem razem degustowaliśmy  przygotowane przez dzieci pierogi lub uszka. W czasie spotkania nie zabrakło wielu świątecznych opowieści oraz wspólnego kolędowania.
Następną niespodzianką była wizyta w pobliżu rezerwatu przyrody Buczyna Szprotawska w Borach Dolnośląskich w okolicy Piotrowic. Odwiedziliśmy tam Dąb Chrobry, który jest uznawany za najstarszy dąb szypułkowy w Polsce. O historii dębu i tajnikach przyrody opowiadała na Pani Anna Findysz -  pracownik Nadleśnictwa Przemków.

MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA