"MATEMATYKA DZIKA"

12 marca obchodzimy Dzień Matematyki. W tym roku przebiegał pod hasłem "Matematyka dzika", czyli jak połączyć dziką przyrodę z matematyką. Z tej okazji nasi uczniowie wzięli udział w Szkolnym Turnieju  Matematycznym, do którego zadania z zakresu  matematyki i nauk pokrewnych przygotował organizator - Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve (patron merytoryczny e-math.pl). Do turnieju  każda klasa wytypowała 3-osobową drużynę. Zawody odbyły się w dwóch grupach wiekowych: klasy IV – VI i VII – VIII. Wszyscy kibicowali swoim drużynom. Rozwiązywanie zadań miało sprawić przyjemność i być dobrą zabawą, a nie kolejnym testem. Zadania nie wymagały wiedzy matematycznej – wystarczyło mieć otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Uczestnicy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

13 marca 2019