10 lutego 2024
Lapbooki uczniów klasy V Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Miodnicy, zawierające mitologiczną wiedzę.

Dlaczego lapbooki na lekcji języka polskiego? Lapbooki są skutecznym narzędziem edukacyjnym. Angażują uczniów w tworzenie własnych materiałów edukacyjnych, co może sprawić, że nauka staje się bardziej interesująca i zabawna.

Ich tworzenie wymaga wycinania, klejenia, składania i ozdabiania różnych elementów. Pomaga to w rozwoju umiejętności manualnych i koordynacji ręka-oko.

Uczniowie muszą planować układ i zawartość swojego lapbooka, co rozwija umiejętności organizacyjne i planistyczne. Pozwalają uczniom wyrazić swoją kreatywność poprzez projektowanie i dekorowanie prac. To również utrwalanie wiedzy poprzez praktyczne działanie.

Proces tworzenia lapbooka wymaga przetwarzania informacji i ich prezentacji w przystępny sposób. Interesujące zajęcia tematyczne przeprowadziła Pani Dorota Laskowska-Kabała.

LAPBOOKI