09 maja 2023

Mieliśmy dziś nie lada przyjemność gościć artystów z Lubuskie Biuro Koncertowe, którzy uraczyli nas alpejskimi klimatami muzycznymi zarazem zaznajamiając z kulturą i historią austriacko-niemieckich landów. Pan Jurek Skrzypczak opowiedział dzieciom wiele tematycznych historii (jak też grał m.in. na klarnecie czy okarynie), Pani Martyna Ptaszyńska uraczyła nas grą na skrzypcach, a Pan Piotr Karacz grą na elektrycznej gitarze. Usłyszeliśmy okraszone utworami historie o Tyrolu, Alpach, rzece Inn, fabryce - znanej z "fioletowych krów" - czekolady, pasterskich dzwonkach, trachtcie i dirndlcie (miejscowych strojach ludowych), legendarnym królu karlów Laurinie i jego ogrodzie różanym, a także kompozytorze Johannie Straussie. Dziękujemy Państwu za możność udziału w baśniowej przygodzie muzycznej!

KONCERT