23 października 2022
W dniu dzisiejszym odbył się w naszej szkole wyjątkowy koncert w wykonaniu: Lubuskie Biuro Koncertowe, pt. "Muzyczne pejzaże - z muzyką dookoła świata"!

Zarówno dzieci, jak i sprawujący opiekę nauczyciele zostali przeniesieni w nieznane przez różnorakie dźwięki dobywające się z instrumentów za sprawą: Pana Szymona Rauhuta (gitara elektryczna), Pana Józefa Zatwarnickiego (puzon i shaker) oraz Pani prowadzącej koncert: Alicji Stefańczyk.

Tak też nie opuszczając murów szkoły mieliśmy możliwość odwiedzić Hiszpanię za sprawą uwertury do opery "Carmen"; następnie udaliśmy się do Włoch dzięki pieśniom neapolitańskim "O sole mio" oraz "Funiculì Funiculà"; kolejno zwiedziliśmy austriackie Alpy poprzez Bauern Waltz z tamtejszej, wiejskiej chaty, a dalej wsiedliśmy do wierszowanej "Lokomotywy" Juliana Tuwima, by kontynuować nietuzinkową podróż muzyczną, jednak już z dala od Europy za sprawą utworów tj.: "Take the 'A' Train"; "Brasil"; czy też "Chattanoa choo choo". Ostatecznie wylądowaliśmy na Karaibach przez znane "He's a parite", skąd potem powróciliśmy "Yellow submarine" ku brytyjskim wybrzeżom.

Serdecznie dziękujemy artystom i wszystkim, którzy dobrze bawili się z nami w trakcie tego koncertu!

KONCERT