24 grudnia 2022
Bożonarodzeniowy klimat w pełni zawitał dziś do PSP w Miodnicy. W godzinach porannych miały bowiem miejsce wspólne Wigilie klasowe (przedszkolaków, klasy I, klasy II i III, klasy IV i V oraz klasy VI i VIII) wraz z ich wychowawcami; na których miejscami gościł również Pan dyrektor. Nie zabrakło tamże różnych, świątecznych przysmaków od obowiązkowych pierogów po różnorakie słodkie przekąski. Uczestniczy dzielili się wigilijnym opłatkiem składając sobie prawdziwie serdeczne życzenia. Pamiętaliśmy również o wspólnym śpiewaniu kolęd.

W dalszej kolejności uczniowie wielu klas wystawili skromne przedstawienie jasełkowe, z którego jednak jesteśmy dumni z uwagi na zachowany weń tradycyjnie chrześcijański wymiar, bowiem nie zabrakło w nich tak świętej rodziny, jak pastuszków, królów, czy aniołów. W tym także miejscu chcielibyśmy podziękować nade wszystko młodym aktorom naszej placówki szkolnej, ale również nauczycielom zaangażowanym w ich przygotowanie, tj.: Pani Joannie Pławskiej, Pani Joannie Makać, Pani Patrycji Skowronek-Jurkiewicz, Panu Julianowi Tatarynowiczowi oraz Panu Karolowi Hamrolowi. Jasełka były proste, ale przez to piękne.

Reasumując wystąpienie teatralne głos zabrali kolejno: Pan dyrektor Krzysztof Bugajny, który w swej mowie nawiązał do doświadczenia z dzieciństwa, w którym zrozumiał i odkrył głęboką wartość obecną w tradycji nakrycia dodatkowego, pustego miejsca przy stole wigilijnym; Pan Leszek Ochrymczuk - Wójt Gminy Żagań, który składając życzenia podkreślił pragnienie, by świąteczna radość, entuzjazm i optymizm, które dziś nas przepełniają towarzyszyły nam dłużej, w dalszym ciągu roku szkolnego; Ksiądz proboszcz Jarosław Paprocki, który opowiedział religijną historię z dydaktyczno-moralizatorskim wątkiem o zagubionym Jezusie, który nie musi odnaleźć się jako jasełkowa figura, lecz realnie jako miłość obecna pośród nas...

Tymczasem, kiedy dzieci wróciły bezpiecznie do swych domostw, nauczyciele zostali jeszcze na swoim osobistym spotkaniu opłatkowym, na którym nie zabrakło wesołych rozmów i wszelkich form życzliwości. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować za wszystkie dotychczasowe doświadczenia roku szkolnego, życzyć Państwu Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym roku 2023, (który - jak wielu z nas się domyśla - z pewnością przysporzy konkretnych wyzwań), jak też zwyczajowo życzyć zdrowia, tym którzy pośród nas z pewnością go potrzebują; a ponadto: nabrania sił, odpoczynku w gronie rodzinnym, udanych prezentów, a także po prostu miłości, która jest koroną wszelkich cnót i radością życia!

JASEŁKA 2022