20 grudnia 2018

20 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Miodnicy uczniowie naszej szkoły wystawili Jasełka. W uroczystości wzięli udział mieszkańcy okolicznych miejscowości, rodzice oraz władze samorządowe i lokalne: Wójt Gminy Żagań Leszek Ochrymczuk, przewodnicząca Rady Gminy Żagań Elżbieta Kłoniecka, radni: Jolanta Czarnogrodzka i Zdzisław Remiń, sołtysi: Miodnicy – Elżbieta Kaleta, Pożarowa – Urszula Jeżak, Starego Żagania – Edyta Gołąb, kierownik GOPS – Agnieszka Wiśniewska, prezes Oddziału ZNP – Zofia Zawadzka, Proboszcz Parafii Dzietrzychowice ks. Jarosław Paprocki, naczelnik OSP Miodnica – Krzysztof Sowiński, pracownik biblioteki Miodnicy – Elżbieta Kucharz, emerytowani pracownicy szkoły i dyrektorzy: Maria Mandziej, Romualda Kurowska, przedstawiciele Stowarzyszeń: „Miodnica”, „Gorzupianie” oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Miodnicy. Po obejrzeniu Jasełek odbył się poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Miodnicy oraz rodziców naszych uczniów. W miłej, radosnej atmosferze można było złożyć sobie wzajemnie życzenia, zamienić parę słów i złapać chwilę oddechu w przedświątecznej krzątaninie. Za pomoc w organizacji Jasełek bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom naszych uczniów, sołtysowi Miodnicy, przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich z Miodnicy oraz pani z Biblioteki Gminnej w Miodnicy. Warto było wspólnie podjąć ten przedświąteczny wysiłek chociażby po to, by przypomnieć sobie sens i istotę Świąt Bożego Narodzenia oraz podkreślić ich tradycyjny, polski i rodzinny charakter.

Anna Kuczak

JASEŁKA