21 grudnia 2017

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie PSP w Miodnicy wystawili Jasełka. W uroczystym spotkaniu wigilijnym, które odbyło się w Świetlicy Wiejskiej w Miodnicy wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Żagań Tomasz Niesłuchowski, Proboszcz Parafii Dzietrzychowice ks. Jarosław Paprocki, radni Gminy Żagań: Elżbieta Kłoniecka i Leszek Ochrymczuk, sołtysi z okolicznych miejscowości: Miodnicy – Elżbieta Kaleta, Pożarowa – Urszula Jeżak oraz Starego Żagania – Edyta Gołąb, prezes Oddziału Rejonowego ZNP z Żagania Zofia Zawadzka, przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich z Miodnicy – Anna Chabiniak i z Gorzupi Dolnej „Bobrowianki” – Anna Bartosińska, komendant gminny OSP Zdzisław Szewczyk, przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń: Stowarzyszenia „Miodnica” oraz Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych „Gorzupianie”, inspektor wydziału oświaty Urzędu Gminy w Żaganiu – Jan Broszczuk, pracownik Biblioteki w Miodnicy – Elżbieta Kucharz oraz rodzice uczniów naszej szkoły i mieszkańcy Gorzupi, Gorzupi Dolnej, Dybowa, Miodnicy, Gryżyc, Pożarowa i Starego Żagania.  Uczniowie kl.III – VII pod kierunkiem katechetki – Agnieszki Jeż – Hamrol oraz wychowawcy kl. III – Jolanty Jaworskiej zaprezentowali „Historię Bożego Narodzenia w 5 aktach”, w której narratorem był jeden z rodziców – pan Tomasz Bartosiński, a dziadkowie uczennicy kl. V – Oliwii Chudoń wzbogacili dary składane przez pasterzy o żywe gołębie z własnej hodowli. Dekoracje sceny i stołów były dziełem uczniów kl. V-VII oraz nauczycieli. Poczęstunek wigilijny przygotowali: sołtys Miodnicy – pani Elżbieta Kaleta i Koło Gospodyń Wiejskich z Miodnicy, ciasta upiekli rodzice, a Koło Gospodyń Wiejskich z Gorzupi „Boborowianki” oraz radny z Gorzupi – pan Hubert Kucharski wsparli uroczystość finansowo. Dzięki pomocy i zaangażowaniu wszystkich pracowników szkoły, uczniów, rodziców oraz władz lokalnych i zaprzyjaźnionych stowarzyszeń  można było spotkać się w miłej, uroczystej atmosferze i złożyć sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

Anna Kuczak

JASEŁKA