07 czerwca 2019

7 czerwca o 10.00 nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Najważniejszym celem akcji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Ma ona zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu. Kto w młodości nie odnajdzie radości z czytania, bardzo rzadko staje się aktywnym czytelnikiem w dorosłym życiu.

Wydarzenie rozpoczęło się od konkursu czytelniczego z nagrodami oraz zabawy w „czytelnicze podchody” – na podstawie informacji o danej książce należało znaleźć ją schowaną na terenie szkoły. Następnie wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz chętni do wzięcia udziału w akcji rodzice zebrali się na korytarzu oraz na sali gimnastycznej i zasiedli do wspólnego czytania tego, na co każdy miał ochotę w gronie koleżanek i kolegów, rodziny w miłych okolicznościach.

Koordynatorami akcji w szkole były: Pani Dorota Dobias, Pani Anna Kuczak i Pani Grażyna Kwiro.

"JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"