12 listopada 2022
W dniu wczorajszego, narodowego święta uczniowie naszej szkoły, a konkretniej drużyna: Lena Sowińska, Maciej Ochrymczuk, Jakub Furtak i Martyna Jeżak pod opieką nauczyciela Pana Mariusza Łosyka wzięła udział w tzw. grze miejskiej pt.: "Dumni z Biało Czerwonej". Ta gra terenowa organizowana jest w ramach harcerstwa dla: zuchów, harcerzy oraz harcerzy starszych, zaś miejscem rozgrywek była starówka miasta Żar i jego okolic.

Uczniowie poprzez różnorodne konkurencje, jak: haftowanie, rozwiązywanie szyfrów, korzystanie z mapy, udzielanie pomocy rannemu, znajomość województw, a nawet prezentację tańca: polonez, przybliżali się ostatecznie do szeroko rozumianego celu samej gry, tj.: przede wszystkim integracji środowiska Hufiec Żary ZHP, promocji zdrowego trybu życia, upowszechnienia i pielęgnacji polskiej historii oraz rozwoju świadomości narodowej i obywatelskiej. W tym pięknym, "czerwono-białym" dniu harcerze uświadamiali sobie także swe nieocenione znaczenie w kontekście nierzadko bolesnej, polskiej historii.

Wspomnianym, zaangażowanym uczniom z naszej szkoły, jak też ich opiekunowi należą się duże brawa za reprezentowanie PSP Miodnica. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom aktywności w trakcie wydarzenia!

GRA TERENOWA