04 marca 2022

W piątek 4 marca 2022 r. w Urzędzie Gminy w Żaganiu odbyły się eliminacje gminne Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE, których organizatorem była nasza szkoła. Po wysłuchaniu wszystkich recytacji Jury w składzie: Skarletta Prejc z Żagańskiego Pałacu Kultury oraz Wioletta Stachura z PSP nr 7 w Żaganiu nominowało do etapu powiatowego, który odbędzie się 8 marca w Żagańskim Pałacu Kultury, następujących uczniów:

- w kategorii klas I-III:

Eryka Stefańskiego z ZSP w Bożnowie

Aleksandrę Mizerską z ZSP w Bożnowie

Amelię Lipińską z PSP w Miodnicy

Różę Gąskę z PSP w Miodnicy

- w kategorii klas IV-VI:

Dominikę Najdek z PSP w Tomaszowie

Macieja Ochrymczuka z PSP w Miodnicy

- w kategorii klas VII-VIII:

Darię Dzieżyc z PSP w Tomaszowie.

Ponadto Jury przyznało kilka wyróżnień. Otrzymali je:

- w kategorii klas I-III Michał Olchowy i Maja Malesza obydwoje z PSP w Tomaszowie

- w kategorii klas IV-VI Dominik Nowak z PSP w Miodnicy

- w kategorii klas VII-VIII Dominika Sygutowska z PSP w Tomaszowie oraz Iwona Szczupiel z NSP „Mała Szkoła” z Bukowiny Bobrzańskiej.

Uczniowie, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Gminę Żagań. Bardzo dziękujemy Wójtowi Gminy Żagań za pomoc w organizacji Konkursu. Członkom Jury zaś za wytrwałą pracę w obradach, poświęcony czas i cenne wskazówki artystyczne dla młodych recytatorów i ich opiekunów.

Wszystkim uczestnikom Gminnego Konkursu Recytatorskiego gratulujemy, a nominowanym życzymy powodzenia w kolejnych etapach!

Anna Kuczak

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI