25 lutego 2020

25 lutego 2020 r. nasza szkoła po raz kolejny organizowała Gminny Konkurs Recytatorski, którego celem jest między innymi wyłonienie reprezentantów gminnych do udziału w eliminacjach powiatowych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół z terenu Gminy Żagań: Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bożnowie,  Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bukowinie Bobrzańskiej, Szkoły Filialnej w Jeleninie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Tomaszowie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Miodnicy – w sumie w konkursie swoje zdolności recytatorskie zaprezentowało 27 uczniów klas I – VIII.

Jury przyznało nominacje do etapu powiatowego następującym uczniom:

- w pierwszej kategorii wiekowej:Alicji Strzeleckiej i Magdalenie Zygmanowskiej z Publicznej szkoły Podstawowej w Tomaszowie oraz Maciejowi Ochrymczukowi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Miodnicy

- w drugiej kategorii wiekowej:Darii Dzieżyc z Publicznej szkoły Podstawowej w Tomaszowie, a także Julii Janickiej i Lenie Sowińskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Miodnicy

- w trzeciej kategorii wiekowej:Julii Nieradce z Publicznej szkoły Podstawowej w Tomaszowie i Agacie Bartosińskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Miodnicy.

Jury przyznało również wyróżnienia:

- w pierwszej kategorii wiekowej:Mikołajowi Specylakowi ze Szkoły Filialnej w Jeleninie oraz Filipowi Janickiemu z Publicznej Szkoły Podstawowej w Miodnicy

- w drugiej kategorii wiekowej: Samancie Bartczak – Chwałyk z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bukowinie Bobrzańskiej.

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Żaganiu.Wszystkim recytatorom gratulujemy pięknych występów, a nominowanym życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych!

Anna Kuczak

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI