13 marca 2018

13 marca 2018 r. w Urzędzie Gminy w Żaganiu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Żagań. Był to drugi – po eliminacjach  szkolnych – etap Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego będą reprezentować Gminę Żagań podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się 20 marca 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Iłowej. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: uczniów kl. I-III, uczniów kl. IV-VI oraz uczniów kl.VII szkoły podstawowej i II – III klas gimnazjum. W sumie Jury wysłuchało 24 recytacji w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii klas I-III nominacje do etapu powiatowego Jury przyznało następującym uczniom: Anna Trętkiewicz i Wojciech Świniuch (oboje z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tomaszowie – Szkoły Filialnej w Dzietrzychowicach) oraz Emilia Chrustowska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bożnowie.

W kategorii klas IV-VI nominacje do etapu powiatowego otrzymali: Julia Stasiak, Joanna Mrozik, Igor Kazarnowicz – wszyscy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tomaszowie.

W kategorii klas VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum Jury przyznało jedną nominację – dla Mateusza Kucharskiego z Publicznej Szkoły Podstawowej w Miodnicy.

Laureaci - nominowani i wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Żagań.

Anna Kuczak

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI