20 czerwca 2023
Sobotni Festyn Rodzinny - dzięki licznej obecności Szanownych Państwa i panującej de facto rodzinnej atmosferze - przebiegł w tym roku planowo, wesoło i bezpiecznie dostarczając licznych atrakcji, zabaw i nietuzinkowych nagród!

Gospodarz wydarzenia Pan dyrektor Publiczna Szkoła Podstawowa w Miodnicy Krzysztof Bugajny serdecznie powitał przybyłych gości, a nade wszystko zaprzyjaźnionego z naszą szkołą: Pana Leszek Ochrymczuk - Wójt Gminy Żagań, jak też Sołectwo i sołtysów Gminy Żagań: Sołectwo Gorzupi wraz z sołtysem Hubertem Kucharskim, Sołectwo Pożarowa wraz z sołtysem Panią Patrycją Stryjak-Leśkiewicz, Sołectwo Starego Żagania wraz z sołtysem Panią Edytą Gołąb, całą Radę Sołecką Miodnicy wraz z sołtysem Agatą Michalską oraz rzecz jasna przybyłych rodziców, uczniów, babcie i dziadków, pedagogów wraz z personelem szkolnym, a także przybyłych przedstawicieli Komendy Powiatowej Policja Żagań oraz Strażaków i Naczelnika OSP Miodnica. Odwiedził nas także pisarz utworów dla dzieci Pan Łukasz Świerkowski Autor.

Podziękowanie za przybycie jest także podziękowaniem za osobowe wsparcie naszej placówki, a w tym miejscu - w kontekście mijającego, kolejnego roku szkolnego - dziękujemy prężnie funkcjonującej Radzie Rodziców: Pani Przewodniczącej Annie Erdman-Ochrymczuk, Pani Agnieszce Ochrymczuk, Pani Angeli Rackiej, Pani Justynie Lipińskiej, Pani Patrycji i Damianowi Erdman, Pani Małgorzacie Grzybkowskiej i Kamilowi Kozak (Kozacka Chata) oraz Pani Bartosińskiej-Kipie, jak też pozostałym rodzicom naszych uczniów tak za szeroko pojęte wsparcie, jak i pozytywną współpracę. Z tego miejsca dziękujemy również Rodzicom za zakup fantów na dzisiejszą, rodzinną Loterię.

Z radością wymieniamy i dziękujemy także Sponsorom naszego Festynu Rodzinnego, a zatem: Wójt Gminy Żagań Pan Lech Ochrymczuk, Lafarge Polska (Żwirownia Gryżyce - Miodnica - Żagań), Kruszywa SKSM S.A. (Kopalnia Gorzupia Dolna), Koło Łowieckie JELEŃ Żagań, Nadleśnictwo Krzystkowice - Lasy Państwowe, Bank Spółdzielczy w Żaganiu, Brader-Bud (usługi budowlane Szprotawa), dyrektor PSP w Miodnicy Pan Krzysztof Bugajny, Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Erdman-Ochrymczuk, Sołectwo Miodnica, Sołectwo Gorzupia, Kozacka Chata, Cali Cafe, Arena Żagań, Ogrodnictwo Waldemar Choroszkiewicz Stary Żagań, Sołtys Pożarowa Patrycja Stryjak-Leśkiewicz, Radna Gminy Żagań Wioletta Kozak, Sołtys Miodnicy Agata Michalska, Sołtys Stary Żagań Edyta Gołąb, Pani Marianna Kalicińska, Pani Gabrysia Bartosińska-Kipa, Sklep Ogólnospożywczy w Miodnicy, Firma Produkcyjna Bartex.

Na samym festynie nie zabrakło licznych atrakcji, które uwiecznione zostały w obszernej relacji zdjęciowej poniżej. Między innymi nasi Uczniowie i Przedszkolaki zaprezentowali liczne występy artystyczne, zaś czas umilił nasz muzyk Pan Julian Tatarynowicz. Spotkania z najmłodszymi animowały Panie z Oddziału Przedszkolnego: Justyna Zawada oraz Ewa Furtak. Nie sposób wymienić tu wszelkich dostępnych form rozrywki, ale nie zabrakło kącika gastronomicznego, ciast i frytek, kiełbasek z Grilla, popcornu, waty cukrowej, malowania buź dzieciaczków, plecenia warkoczy, poznania swej przyszłości, kiermaszu z książkami, dmuchanego zamku, a nawet jazdy konnej! Tymczasem w wyczekiwanej Loterii Fantowej główną nagrodą były aż dwa rowery górskie, których sponsorzy to: firma Lafarge - Żwirowania Gryżyce oraz Koło Łowieckie JELEŃ Żagań.

Przelotny deszcz nie zakłócił wielu gorących chwil i tegoroczny Festyn Rodzinny uważamy za prawdziwie udany! Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się wyśmienicie. Do zobaczenia już w przyszłym roku!
FESTYN RODZINNY