03 października 2019

W dniach 01.10.2019 - 03.10.2019 odbył się w naszej szkole Europejski Tydzień Języków Obcych. W tym roku szkolnym motywem przewodnim były stolice Polski i Wielkiej Brytanii i podróżowanie.Pierwszego dnia uczniowie poznawali słownictwo i wyrażenia, które są potrzebne np. na lotnisku. Wykonywali karty pracy, jak również przeprowadzali ze sobą krótkie rozmowy w języku angielskim o miejscach, do których chcą pojechać i co by ze sobą zabrali. Klasa piąta wykonała także słowniczki obrazkowe na temat co im się kojarzy z podróżowaniem.Drugiego dnia uczniowie pracując w grupach tworzyli plakaty polsko-angielskie o wylosowanych wcześniej stolicach i przedstawiali je w klasach. Prace zostały powieszone na korytarzu szkolnym.Ostatni dzień Europejskiego Tygodnia Języków Obcych to połączenie się z akcją z Wielkiej Brytanii "National Poetry Day". Uczniowie klas 7 i 8 poznawali utwory m.in. takich poetów jak William Shakespeare. Czytali je na głos ćwicząc przy tym poprawną wymowę i utrwalali nowe słownictwo. Europejski Tydzień Języków Obcych został przeprowadzony przez p. Dorotę Dobias i p. Barbarę Goliczko-Chabiniak  w klasach 5-8.

Barbara Goliczko - Chabiniak

EUROPEJSKI TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH