20 kwietnia 2022

20 kwietnia klasy I -V oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze na spektakl "Dziewczynka z zapałkami". Przedstawienie znanej baśni H. Ch. Andersena zostało uwspółcześnione i wzbogacone m.in. o multimedialne projekcje, piosenki i elementy teatru lalek. Widowisko to wywołało w naszych uczniach wiele wzruszeń. Po spektaklu uczniowie udali się na lekcję teatralną, podczas której mogli zobaczyć z bliska pracę reżysera i aktorów podczas trwającej właśnie próby do kolejnego spektaklu, zajrzeć za scenę i zobaczyć teatralne kulisy. Odwiedzili też rekwizytornię i inne zakamarki Lubuskiego Teatru. Mieli również możliwość przymierzenia elementów kostiumów teatralnych. Chętnych do wcielania się w różne postacie i tworzenia teatralnej rzeczywistości nie brakowało.

Anna Kuczak

"DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI" - SPEKTAKL W TEATRZE LUBUSKIM