21 marca 2023
21 marca w Publiczna Szkoła Podstawowa w Miodnicy to nie tylko kalendarzowo #IDzieńWiosny, lecz również Dzień Otwarty szkoły, podczas którego stworzyliśmy wszystkim chętnym możność zobaczenia i przekonania się na własne oczy, jak funkcjonuje nasza placówka.

Tym samym przygotowaliśmy różnorodne występy artystyczne i atrakcje dla osób odwiedzających nas w tym dniu. I tak już dzieci przedszkolne, a później także wczesnoszkolne zaprezentowały wspaniałe wykony i układy taneczne. Przedstawiliśmy również wizualnie ofertę naszej szkoły, a ponadto odbyły się wybory na najpiękniejszy strój z okazji #PierwszyDzieńWiosny (serdecznie dziękujemy wszystkim przebranym uczestnikom oraz gratulujemy pomysłowości szóstce wyłonionych zwycięzców: Kacprowi Kacprzykowi, Amelii Remiń, Wojtkowi Buknie, Wojtkowi Urszulakowi, Amelii Lipińskiej, oraz Róży Gąsce). Poza tym odbył się również międzyklasowy turniej na sali gimnastycznej, który przysporzył uczniom wielu emocjonujących chwil, a nauczycielom przypomniał szkolne czasy ich sportowych rozgrywek... Ostatecznie nie zabrakło także poczęstunku na świeżym powietrzu, a skoro pogoda nam dziś wiosennie dopisała to po kiełbaskach przyszedł czas na dalszą część różnorodnych gier i zabaw ruchowych. W międzyczasie także Pan dyrektor Krzysztof Bugajny z entuzjazmem oprowadzał zainteresowanych rodziców (i ich pociechy) po korytarzach i salach szkoły objaśniając zasadność istnienia poszczególnych pomieszczeń i ich wyposażenia.

Wszystkim odwiedzającym nas w tym dniu rodzicom i ich dzieciom serdecznie dziękujemy za przybycie. Dziękujemy za odwiedziny i wsparcie - w tym ważnym dla naszej szkoły dniu - Panu Leszek Ochrymczuk - Wójt Gminy Żagań (a zarazem fundatorowi nagród w naszym, wiosennym konkursie - voucherów do sieci #Empik). Dziękujemy Panu dyrektorowi za wszechstronną koordynację wydarzenia, jak też dziękujemy wszystkim wychowawcom i ich podopiecznym za trud włożony w przygotowanie niesamowitych występów. Wreszcie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia i uczynienia bezpiecznym dzisiejszego Dnia Otwartego. Zapraszamy wszystkich chętnych do nauki w naszej szkole!
DZIEŃ OTWARTY