21 lutego 2023
Ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest od blisko 23 lat, a przypada on na 21 lutego każdego roku, czyli właśnie dziś. Dla nas Polaków językiem tym jest rzecz jasna język polski toteż również w szkole, w Miodnicy nie mogło zabraknąć stosownej inicjatywy. Tymczasem poza granicami ojczystego kraju ochroną i promocją języka polskiego zajmują się organizacje podległe Ministerstwo Edukacji i Nauki, a więc: NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, a także Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego.

Promowaniem i upowszechnianiem języka polskiego w naszej szkole zajęła się (nie tylko dziś) Pani polonistka Dorota Dobias, która - w owocnej współpracy z Panią Marianną Kalicińską - przygotowała wiele interesujących, tematycznych zadań dla uczniów. Ergo były: zagadki, rebusy, krzyżówki, rozsypanki słowne i literowe oraz łamigłówki ortograficzne, którym to uczniowie klas I-VIII poświęcili stosowną (względem obchodów wydarzenia) ilość czasu. Tym samym serdecznie dziękujemy Paniom oraz wszystkim uczestnikom szlachetnego projektu za poświęcony czas i zaangażowanie na rzecz propagacji sprawy mowy ojczystej! Zachęcamy także do zapoznania się z obfitą relacją zdjęciową.

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO