09 maja 2023
Dziś Dzień Europy. Święto to upamiętnia tzw. Plan Schumana, będący de facto założycielskim dla europejskiej idei zjednoczonych państw Starego Kontynentu; a zatem współczesnej Unii Europejskiej, w której Polska partycypuje od niespełna dwudziestolecia.

Oficjalnie potwierdzoną ciekawostką pozostaje fakt, iż twórca konceptu europejskiej flagi Arsène Heitz miał wyznać przed śmiercią, iż został zainspirowany odjanowym, apokaliptycznym wizerunkiem Matki Bożej obleczonej koroną z gwiazd dwunastu.

Z tej też okazji - Dnia Unii Europejskiej - Pani wychowawczyni Oddziału Przedszkolnego Justyna Zawada przygotowała tematyczne zajęcia z najmłodszymi, dzięki którym przystępnie zapoznali się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi uroczystego - dla wspólnoty europejskiej - dnia, jak też mogli poznać unijne państwa członkowskie czy ich sąsiadów.
DZIEŃ EUROPY