19 marca 2023

Dzień Bezpiecznego Internetu jest inicjatywą Komisja Europejska w Polsce, która to obchodzona w całej Europie ma za zadanie zwracać uwagę na kwestie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do sieci Internet. Tymczasem w tym tygodniu uczniowie otrzymali dyplomy w ramach uczestnictwa w Dniu Bezpiecznego Internetu ( warto zobaczyć również: https://www.pspmiodnica.edu.pl/dzieci-sieci ); a ponadto na zajęciach świetlicowych prowadzonych przez Panią pedagog Joannę Pławską dzieci grały również w grę #Interlandia. Jest to interaktywna zabawa, która zarazem pozwala na zapoznanie się z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu oraz mądrego udziału w internetowych społecznościach. W trakcie przygodowej gry uczniowie zmagali się z konkretnymi zagrożeniami, tj.: wyłudzanie danych, niedyskretne osoby udostępniające niepożądane treści, hakerzy czy hejterzy. Dzięki temu uczniowie Publiczna Szkoła Podstawowa w Miodnicy uczyli się, jak radzić sobie w realnym świecie, gdy będą korzystać z jego wirtualnej - acz wymagającej ostrożności - rzeczywistości.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU