27 marca 2019

Dnia 27.03.2019 r. uczniowie kl. VII i VIII uczestniczyli w Dniach Otwartych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Henrykowie. Zostali oprowadzeni po szkole, gdzie były rozstawione stoiska, dzięki którym mogli zaspokoić swoją ciekawość na temat interesującego ich kierunku nauki. Brali udział w wielu quizach, za które otrzymywali ciekawe nagrody, np. przejazd ciągnikiem, kombajnem, słodkości. Przygotowano dla nich pokaz taneczny, w którym mogli uczestniczyć poprzez wspólne tańczenie Belgijki. Ponadto zwiedzili pracownie przedmiotowe, warsztaty szkolne, internat, salę gimnastyczną. Mogli spróbować elementów gry zespołowej - Tchoukball, w której uczniowie ZSCKR Henryków zdobyli Puchar Polski. Na koniec zostali zaproszeni na interesującą prelekcję, na której zapoznali się z aktualną ofertą szkoły, zasadami rekrutacji, projektami realizowanymi w szkole, kursami np. prawa jazdy kat. "B", obsługi kas fiskalnych, spawania metodą MAG, florystyki.

Joanna Pławska

DNI OTWARTE W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W HENRYKOWIE