14 czerwca 2023
Na szóstej godzinie lekcyjnej Publiczna Szkoła Podstawowa w Miodnicy wzięła udział w dniu dzisiejszym w Ogólnopolskiej Akcji "Czytanie na Polanie" realizowanej w ramach szerszej kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom", z tym że #czytanienapolanie odbywa się właśnie na świeżym powietrzu; najlepiej z wykorzystaniem kocyków lub poduszek.
 
Jak widać - za sprawą Pani Joanny Makać, która zorganizowała akcję w naszej placówce - realizacja promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży odbyła się wzorcowo, co ilustrują załączone zdjęcia. Każdy z uczniów, jak też nauczycieli czytał w dniu dzisiejszym dowolną książkę w zielonym otoczeniu terenów naszej placówki; a niektórzy czynili to publicznie dla ogółu zgromadzonych.
 
Spotkanie uświetnił zaś Pan dyrektor Krzysztof Bugajny kierując do nas słowa zachęty w kontekście praktycznego wspierania czytelnictwa, jak też racząc fragmentem z ulubionego przezeń "Małego Księcia" Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, opowiadającego m.in. wielowątkową, trudną relację tytułowego Księcia i tajemniczej róży („Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku”).
 
Nieodlegle w wydarzeniu uczestniczył również Oddział Przedszkolny, gdzie Panie wychowawczynie czytały przedszkolaczkom adekwatne do wieku pozycje książkowe. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w dzisiejszej, promującej czytelnictwo - w każdej sytuacji i każdym miejscu - akcji!
CZYTANIE NA POLANIE

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Miodnicy

68 - 111 Miodnica 54

tel. 68 377 14 29

email: pspmiodnica@gmail.com

administrator: khamrol85@gmail.com

 

Copyright © 2015 - 2024 MIODNICA