10 czerwca 2017

Pod takim hasłem 10 czerwca przy Świetlicy Wiejskiej w Miodnicy odbył się szkolny Festyn Rodzinny. Na początku uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym pojawiły się wzruszające, ale też zabawne wiersze, piosenki i życzenia dedykowane wszystkim mamom i tatom, a także ciekawe układy taneczne z szarfami i flagami. A potem można było miło spędzić czas w gronie rodziny i znajomych. Pyszną małą gastronomię przygotowali rodzice i pracownicy obsługi szkoły. Chętni mogli nabyć pyszny miód z lokalnej pasieki. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się – jak zawsze – zabawa upominkowa, w której można było wygrać mikser, frytkownicę, słuchawki stereofoniczne oraz zaproszenia do SPA i komplety pościeli. Zainteresowani mogli postrzelać z wiatrówki – dla najcelniejszych zawodników były nagrody! – lub pokibicować zawodnikom Sparty Miodnica w meczu piłki nożnej z Małomicami. Wielką atrakcją był też pokaz strażacki przeprowadzony przez Państwową Straż Pożarną z Żagania oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Miodnicy, w którym można było zobaczyć, jak przy pomocy profesjonalnego sprzętu ratuje się ludzi uwięzionych w samochodach. Miłośnicy historii i archeologii mogli obejrzeć eksponaty w pawilonie wystawionym przez Stowarzyszenie Eksploracyjno – Historyczne „Grupa Bory” oraz wziąć udział w poszukiwaniu skarbów przy pomocy wykrywacza metalu. Wszyscy chętni: dzieci, młodzież i dorośli brali udział w różnych konkursach, w których można było zdobyć atrakcyjne nagrody.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim Sponsorom i Ofiarodawcom , dzięki którym możliwe stało się zorganizowanie Festynu, na którym od kilkunastu już lat spotykają się dzieci i dorośli z okolicznych miejscowości: Miodnicy, Gorzupi, Gorzupi Dolnej, Dybowa, Pożarowa, Gryżyc, Starego Żagania i innych. Gminie Żagań dziękujemy za umożliwienie dojazdu na festyn gimbusem.

Nasi Sponsorzy i Ofiarodawcy:

SOŁTYSI I RADY SOŁECKIE z Miodnicy, Gorzupi i Starego Żagania

KOŁO ŁOWIECKIE „Jeleń”

RENA POLSKA Sp. z o.o., Wykroty – Nowogrodziec

MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO OCZYSZCZANIA I ROBÓT DROGOWYCH Żagań

NADLEŚNICTWO KRZSTKOWICE

ZWIĄZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO, Oddział w Żaganiu

STAROSTWO POWIATOWE w Żaganiu

VisnetFuturo, Żagań

DDD, UŁUGI BUDOWLANE Krzysztof Słoninka, Bukowina Bobrzańska

Stowarzyszenie Eksploracyjno – Historyczne „Grupa Bory”

Spa & Wellnes, Willa Park, Żagań

Biuro Ubezpieczeń OPTIMA, Grażyna Glondys, Żagań

HURTOWNIA „KIWI”, Żagań

PHU „ADAM” – hurtownia mięsa i wędlin, Żagań

OGRODNICTWO, W. M. Horoszkiewicz, Stary Żagań

„BARTEX” Żagań

IT PARTNER Salon komputerowy Żagań

Radny Hubert Kucharski

Państwo E.K.Gołąb

Państwo M.K. Sowińscy

RODZICE UCZNIÓW PSP w Miodnicy

Anna Kuczak

"BO RODZINA, TO RODZINA!"