10 maja 2023
Patriotyczny biwak w Publiczna Szkoła Podstawowa w Miodnicy został zorganizowany przez Hufiec Żary ZHP, którego reprezentatywnych przedstawicieli - a więc Panią komendantkę Emilię Drgas, instruktorów i liczną, młodą brać harcerską - mieliśmy zaszczyt gościć w dniach 5-7 maja kolejny raz u siebie.

W trakcie wydarzenia rozegrano liczne zadania i gry, w których nie mogło zabraknąć rzecz jasna patriotycznych akcentów; w sposób szczególny obecnych w śpiewanych piosenkach w trakcie emocjonującego konkursu karaoke. Dodatkowo gościliśmy również Strzelectwo sportowe. LOK ŻARY, które zorganizowało bezsprzecznie potrzebny, bo promujący upowszechnienie strzelectwa sportowy turniej.

Z naszej strony wyjątkowym wydarzeniem było także przyjęcie przez miodniczańskie uczennice oraz członkinie - prowadzonej przez drużynowego Pana Mariusz Łosyk - "Sparta Miodnica" odznak, tj. nadawanych w trakcie przyrzeczenia krzyży harcerskich. Są to: Martyna Garnek oraz Lena Sowińska.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za przygotowanie i udział we wspaniałym, patriotycznym wydarzeniu pod biało-czerwoną egidą. Czuwaj!
BIWAK