Copyright © 2015 - 2021 PSP MIODNICA

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. AKCJA "SZKOŁA DO HYMNU".

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym spotkaniu przygotowanym przez uczniów klasy III pod kierunkiem Pani Beaty Konarskiej oraz przez uczniów klas IV - VII uczęszczających na koło teatralne i taneczne prowadzone przez Panią Annę Kuczak. Na początku spotkania o godz. 11.11 wszyscy zgromadzeni zaśpiewali cztery zwrotki hymnu polskiego, włączając się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Następnie został zaprezentowany program artystyczny, w którym pojawiła się patriotyczna poezja, żołnierskie i patriotyczne piosenki oraz układy taneczne inspirowane polskimi symbolami narodowymi oraz polską muzyką. Wszyscy zostali udekorowani narodowymi kotylionami, które wykonali uczniowie kl. III z wychowawczynią Panią Beatą Konarską oraz uczniowie  IV i V  z nauczycielem techniki Panią Anettą Kuleszą. Na uroczyste świętowanie kolejnej już – 103. rocznicy odzyskania niepodległości każdy uczeń otrzymał biało – czerwoną chorągiewkę.

Anna Kuczak

10 listopada 2021