AKCJA #sadziMY

23 września uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięli udział w akcji pod hasłem: #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser- Dudę, która polegała na posadzeniu drzewek. Sadzonki jarzębiny, lipy, klonu zwyczajnego, klonu jaworu oraz świerka szkoła otrzymała od Nadleśnictwa Krzystkowice wraz z instrukcją „Jak posadzić drzewko”. Młode drzewka znalazły swoje miejsce na terenie zielonym przy szkole (uczniowie posadzili jarzębiny i świerki) oraz – w porozumieniu z Sołtysem i Radą Sołecką z Miodnicy – przy Świetlicy Wiejskiej (tam zostały posadzone lipy i klony). W najbliższym czasie uczniowie zadbają także o podlewanie drzewek, aby wszystkie się przyjęły – z pewnością będzie im na tym zależało, bo niektóre z nich otrzymały już nawet imiona, a nawet pojawiły się pomysły umieszczenia przy nich „kapsuł czasu”, upamiętniających to wydarzenie.

Anna Kuczak

23 września 2020