WYCIECZKA DO ZAKŁADU PRODUKCJI OZDÓB CHOINKOWYCH I PAROWOZOWNI

W poniedziałek 21 listopada wszyscy uczniowie wybrali się na wycieczkę do Zakładu Produkcji Ozdób Choinkowych, który mieści się w Stodolsku w okolicy Wolsztyna. Podczas pobytu w Zakładzie można było zobaczyć cały proces produkcyjny szklanych bombek choinkowych. Uczniowie zwiedzili kolejno: dmuchalnię, srebrzalnię, lakiernię i dekoratornię. Na pamiątkę pobytu w Zakładzie każdy z uczniów otrzymał – zamówioną wcześniej -  bombkę z imieniem. Przy okazji pobytu w okolicach Wolsztyna uczniowie zwiedzili także Parowozownię. Tam można było obejrzeć najstarsze czynne w Polsce parowozy oraz wagony osobowe z początku XX w., pług do odśnieżania torów, a także warsztat, obrotnicę i wieżę wodną. Uczniowie zwiedzili także muzeum, w którym zgromadzono ciekawe eksponaty związane z kolejnictwem. Wycieczkę można zaliczyć do bardzo ciekawych i udanych, zwłaszcza, że pomimo że dzień był listopadowy – to jednak wyjątkowo  słoneczny i pogodny.

Anna Kuczak

21 listopada 2016