19 kwietnia 2016

Klasy III - VI odwiedziły Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze, w którego skład wchodzą Planetarium Wenus i Centrum Przyrodnicze. W Planetarium uczniowie w interaktywnych zabawach poznawali planety układu słonecznego, a w sali światła jego własności. Planetarium Wenus to przede wszystkim kopuła, pod którą pokazywane są filmy w technologii fulldome. Dzieci obejrzały dwa filmy: o Marsie oraz o Ziemi, Księżycu i Słońcu.

Następnie klasy udały się do Centrum Przyrodniczego. Tam uczniowie uczestniczyli w doświadczeniach na stanowiskach interaktywnych, które odnosiły się do różnych dziedzin nauki: fizyki, biologii, nauki o człowieku i Ziemi. W poznaniu wszystkiego pomagali pracownicy Centrum, specjaliści z różnych dziedzin nauki. Opowiadali oni np. o tym, jak działa ludzkie oko, „armata” powietrzna, jaką gęstość mają różne ciecze i jak wyglądają różne tkanki pod mikroskopem. Dzieci mierzyły swoją przewodność elektryczną,  puls, itp.

Oprócz ekspozycji stałej uczniowie zwiedzili interaktywną Wystawę „MATEMATYCZNY poCIĄG” – opracowaną i przygotowaną przez gdańskie Centrum Hewelianum. Składało się na nią 20 samodzielnych, multimedialnych stanowisk, a intuicyjne instrukcje na tabletach pozwalały na bezproblemowe poznanie tajników matematyki.

WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KEPLERA W ZIELONEJ GÓRZE