30 września 2016

W tym roku do akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia zgłosiło się 2977 szkół z całego świata. Organizatorem Głównym ŚDTM jest Wydawnictwo WKM Rachmistrz. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. W naszej szkole święto tabliczki mnożenia organizowane jest po raz piąty. Przypominanie sobie tabliczki mnożenia zaczęliśmy już w poniedziałek - uczniowie wykonali prace plastyczne pomagające w zapamiętaniu trudnych przypadków tabliczki mnożenia. W czwartek odbyły się w klasach IV - VI konkursy tabliczki mnożenia dla kandydatów na Egzaminatorów. Wyłoniono 7 Egzaminatorów, którzy następnego dnia, zasiedli w komisjach i na każdej przerwie egzaminowali chętnych uczniów z klas III - VI i osoby dorosłe. Po egzaminach w szkole, egzaminatorzy wyszli na Partol Egzaminacyjny i zapraszali do zabawy spotkanych przechodniów. Wszyscy, którzy zdali pomyślnie egzamin otrzymali certyfikaty Eksperta Tabliczki Mnożenia i drobne upominki. Gratulujemy!

VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA